Menu Content/Inhalt
Home arrow Guestbook    

Guestbook

Nový příspěvek


Dr.ummer    20 únor 2008 22:54
Sorry, myslel jsem sekci Vybavení... :roll :p
Doxa komentuje Doxa komentuje:
To je jednoduchý, mrkni se na www.zildjian.com, je tam takovej šikovnej konfigurator...;-)

Dr.ummer    20 únor 2008 22:52
Ahoj Doxo,

Pls...jak jsi udělal v sekci můj nástroj ten obrázek, jak vyčnívají ty činely?potřebuju něco podobného...díky...

Michal    20 únor 2008 13:55
Ahoj Lukáši, chci se jeste zeptat na jednu vec co už ste tu nekdy řešili..
http://youtube.com/watch?v=xXxfIC3kRV8&feature=r elated

Jak na to???? to co hraje jednou rukou na začátku?
Dík za odpověd.. měj se
Doxa komentuje Doxa komentuje:
Jsem schopnej to po určitý chvíli udržet, ale nemám to přesně technicky zhodnocený. Jde o to že tlačíš na paličku a úderem o ráfek si jí pomáháš zvednout na další úder...

Tůča    12 únor 2008 12:53
Čau pane kolego, zdraví tě Tůča z Existence. Tak jsem dal na tvou radu a zítra si jedu do Seifertovky pro rampu Gibraltar. Už se na ní těším, páč to rovnání tomů, kdy ti překáží 150 nohou od stojanů bude konečně pryč. Za tuto radu jsem si na tebe vzpomněl i v děkovačce naší nový elpé platně ;) . Ať to hraje a těším se na festy až se zas někde potkáme. Čus
Doxa komentuje Doxa komentuje:
Čau, hezkýýý, díky ;) No a na ňákym festu se uvidíme určitě! :)

Jirka    11 únor 2008 13:19
Čau Lukáši,
na vánoční bubenické besídce( ta jak tam přišla ta hromada lidí :grin , jsme se bavili o ladění škopků. 5íkal jsi mi , že si to teď trochu změnil. Můžeš mi napsat ještě jednou, jak to teď ladíš?...sem to zapomněl. Mám to furt takový tupý, spousta alikvotů...no na prd. Dík
Doxa komentuje Doxa komentuje:
Čau! :) Dávám teď spodní blány o něco vejš, než dřív. Tupější to o trochu je, ale na mikrofon myslím ukázněnější...

Tomas    09 únor 2008 19:08
Čau Lukáši, chci se zeptat jak řešíš hraní v klubech - malých prostorách (třeba Kain), kde u nás vždycky nastane problém s bicmanem a jeho hlasitýma činelama :) Takže v lepším případě všichni ohluchneme, v horším poberou všechny mikrofony na podiu právě ty činely a výsledek je pěkná koule. Používáš míň ostrou sadu činelů podle prostoru kde hraješ nebo do toho prostě míň "třískáš"? :) Nejsem bubeník tak doufam že se neptám na úplnou blbost, která je tady všem jasná :)Díky za odpověď!
Doxa komentuje Doxa komentuje:
Čau, blbost to není :) V Kainu to zrovna nijak neřeším, myslím, že je to klub, kterej pořádnej nářez zvládne. Ale na činely si stěžujou kluci někdy i v sálech, kde je třeba na podiu nízkej strop nebo nevhodná akustika.
Nejlepší řešení pro všechny je bezdrát. odposlech (In-ear). Kdo jednou vyzkoušel, ví :) Ono Ti to utlumí hluk zvenčí a slyšíš všechno konkrétně, takže to nakonec ani nemusíš moc hulit a dělat na podiu další hluk svym odposlechem nebo aparátem. Pak Ti nebudou vadit ani činely ;)
Jinak samozřejmě pokud jdu hrát "decentnější muziku" beru jinej Ride a tenčí činely z těch co mám. Jsou situace, že se musí i ubrat...

pepe    09 únor 2008 15:52
Ahoj Lukáši, prosimtě jakej typ paliček upřednostňuješ? Nemyslim značku, ale rozměry. A vyžaduješ od svých žáků typ, o kterým si myslíš, že je nejlepší? Kdysi jsem měl hodinu s jedním tvým žákem a ten mi doporučoval dlouhý tenký paličky (7A, 7B..). Já nad tím věčně tápu, protože paličky jako 5A, Jazz, 7A jsou mi do ruky nepříjemný (hraju s 3A, 2B). Taky tě typ se kterým hraješ po nějaký době začne štvát a máš pocit, že tě omezuje a pak se k němu slavně vracíš? Já vim je to kostrbatý, ale předem dík a ať to hraje
Doxa komentuje Doxa komentuje:
Čau, až do nedávna jsem používal svůj typ paliček, kterej vycházel z ňákýho modelu jedný nejmenovaný firmy. Nabízí ho R-stick na svejch stránkách. Pro mě je u paliček ze všeho nejduležitější a co nejmín vibrovaly. Tohle je daný délkou paličky, délkou zkosení a z kolika na kolik a to ty paličky max. splňovali. Technika může bejt různá, ale ruce jen jedny.
Momentálně hrajou nejpodobnějším typem od Regal Tip (hezkej rým, až skoro absolutní :)) a to je 5BX. Jinak používám na jemnější hraní menší průměry, kratší a s lehčí přední částí. Obecně platí, že jako se hraje špatně s těžkejma paličkama slabě, tak i s lehkejma silně. Tohle má samozřejmě vliv i na zvuk. Lehký paličky budou produkovat tenkej zvuk, což není moc do nářezu, tak zrovna tlustá palička bude nevhodná do decentnější muziky, třeba zvuk ride v jazzu by byl hroznej.
Jinak s v těch paličkách moc nepatlam. Je to stejný jako se šlapkama - každá bude v něčem lepší, a v něčem horší. Kdyby existoval optimální model, nevyráběly by se jiný...
Jinak žákům nechávám svobodu, je to jejich věc, čím chtěj hrát :-). Řeším to jenom v případě, že by si někdo přines pro sebe úplně nevhodnej typ (holka která važí 45 kg vs paličky průměr 18 :)) popř. nevhodnej na muziku, který se chce věnovat.

.mtf    07 únor 2008 01:34
Promin mail byl špatně, kdyby jsi na něj odepisoval...

.mtf    07 únor 2008 01:32
Zdar Lukáši,
všiml jsem si, že sampluješ i efektový bubínek a ne jen kopál...
Co všechno ještě v Arakainu sampluješ???
Doufám, že dáme brzko, řeč, pač máme nějaké společné koncerty hned po sobě...
Měj se ... Hooooj...
Doxa komentuje Doxa komentuje:
Jestli máme ňáký společný koncerty, tak si to můžeš prohlídnout tam.
p.s. Žádnej efektovej bubínek nemám...

markvaso    06 únor 2008 17:42
nazdarek.ja by som sa ta chcel doxa spytat, ci mas nejake skusenosti alebo ci by si mi vedel poradit ohladom bicich gretsch,konkretne catalina birch. 8) ak nieco o nich vies, budem rad ak poradis:)diky...drz sa.caf
Doxa komentuje Doxa komentuje:
Čau, hrál jsem jen na Catalina Ash a Catalina Maple. Oboje hrálo za ty prachy skvěle. Mam pocit, že Catalina Birch je dražší řada, takže by to mohlo hrát líp...(?)

sili    06 únor 2008 15:37
tak ze jestli budu mit maturitu tak to jde se prihlasit na nastroj a chodit tam jak rikas.diky

sili    05 únor 2008 19:47
ahoj,chci se zeptat na neco ohledne konzervatore jaroslava jezka,mozna je to blbost ale na strankach kjj se to nemuzu docit.jen se chci zeptat zda se da kjj studovat dalkove-individualne.predem diky
Doxa komentuje Doxa komentuje:
Rád bych Ti poradil, ale v těhle věcech se moc nevyznám. Vím, že individuální plán existuje, ale za jakejch podmínek nevím. Jinak je podle mě nejlepší model mít maturitu a do školy už chodit jen na nástroj + teoretický předměty. Pak máš aspoň čas na cvičení.
Jinak když si zavoláš na studijní oddělení, tak je tam ochotná paní, která Ti určitě řekne co a jak ;)

Standa    01 únor 2008 19:13
Ahoj,chci se zeptat, jesli máš zkušenost s bubínkama Gretsch free floating 13x5,5 a gretsch exotic maple 14x4.Jaký je na ně tvůj názor.Díky za odpověď. :)
Doxa komentuje Doxa komentuje:
Čau, zkušenost bohužel nemám, ale určitě by nebyla k zahození! 8)

Jirka    30 leden 2008 21:19
Já jen tady dole pro Jardu. To jak hraje není tím od kolika let, ale jak cvičí, že si umí pracovat na problému a též ho náležitě vyřešit. Přemýšlí o tom. Stačí s ním hodit pokec, nebo přímo hodinu bicích a bude ti jasné proč je tak dobrej.
Doxa komentuje Doxa komentuje:
Nevím jestli dobrej :) ale v každym případě to začíná vždycky dobrym profesorem, kterej Ti vysvětlí co a hlavně JAK cvičit. U mě to byl prof. Veselý, jehož hodiny opět navštěvuju ;)

zdenda    29 leden 2008 18:40
čau DOXO. Prosím tě, chci se zeptat, jak jsi spokojený s činely zildjian, co by jsi mi doporučil ? uvažuju o koupi a nevím si vybrat... Díkes
Doxa komentuje Doxa komentuje:

Spokojenej jsem moc jak po stránce zvuku, tak po stránce trvanlivosti. Jeden prasklej crash za rok při tom množství koncertů, zkoušek a studií, kdy ty činely moc nešetřím, je vynikající! :)

Doporučit Ti zásadně moc nemůžu, protože nevím jakou hraješ muziku a jakej je tvůj vkus. V každým případě bych vybíral z vyšších řad, což je A, Z a popř. K (ty jsou nejníž laděný a i o oproti A a Z i o něco dražší. Nejlepší je mrknout na stránky www.zildjian.com, kde je u každýho činelu zvuková ukázka a seznam firemních hráčů, který ten konkretní činel používaj. Můžeš na to jít i od lesa, tzn, najít si na těch stránkách svýho oblíbenýho bubeníka, či bubeníka z kapely, u který se Ti líbí zvuk toho kterýho činelu. U něj najdeš postavení a opět zvukový ukázky. Je tam i vynikající konfigurátor, kde si můžeš dát k soupravě vybraný činely a ťuknou si na ně, jestli se k sobě hodí.

jarda    29 leden 2008 13:47
Zdary chci se zeptat od kolika let hraješ,že si tak dobrej??Jakou máš značku pedálu? Díky.
Doxa komentuje Doxa komentuje:
Hraju od 4, podrobnosti najdeš v biografii zde.. Značka pedálu je Gibraltar, to nejdeš ve vybavení zde. ;)

Mick    27 leden 2008 12:01
Čau, tak sem zkusil poladit jak bubínek tak i kopák, a opravdu se to zlepšilo, ale největší haluz je, že jsem koupil nové blány. Původně jsem měl REMOvky, ale chtěl jsem zkusit nějakou novinku a tak sem koupil AQUARIANy. Osadil sem bicí a ten bubínek totálně přestal rezonovat, tak sem se chtěl zeptat čím to. Blány jsou naladěné uplně stejně jako předtím. Může to být materiálem, nebo výrobcem???
Doxa komentuje Doxa komentuje:
Může to bejt čímkoliv. Aquarian používá podle mě jinej materiál než Remo a Evans. Kromě toho má Aqurian jinej povrch pískovanejch blan a jinej průměr obloučku u kraje.
Bohužel jsem s těmahle blánama měl problém, konkrétně Performance II - dělaly přesnej opak toho, co výrobce uvádí jako jejich přednost - ďůlkovali se. Tohle se mi nikdy u Rema či Evans nestalo a vždycky jsem to považoval za problém tuhý ruky či špatnýho úhlu dopadu paličky. Tenhle problém se ale podle mě týká jen průhlednejch blan (jinej materiál). Něco jinýho je totiž třeba bubínková blána TEXTURE COATED WITH POWER DOT, která je skvělá a drží!

Jozef    24 leden 2008 19:25
ahoj doxa, chci se zeptat jestli nevis o nejakym software programovatelny metronom, abych si moch naprogramovat skladbu kde jsou ruzna tempa, a pak to i pripadne napalit, a skouset to pak s kapelou
P.S.: http://www.finalemusic.com/notepad/ free software na psani not
Doxa komentuje Doxa komentuje:
Čau, tak to vůbec netuším...
Jinak dík za odkaz, mrknu na to! ;-)

.mtf    19 leden 2008 17:43
Tak si kup dvoj šlapku a je to :o(

Robin    18 leden 2008 22:35
Ahoj, tak to s těma blánama je divný, protože mám powerstroke 3. Jedna má krásnej basovej zvuk a ta druhá mé prijde jak nějakej plastikouvej paskvil- že by nějakej zmetek? :?
Doxa komentuje Doxa komentuje:
Tak to je opravdu divný, to fakt nevím...


949
počet příspěvků

EasyBook